От услугите ни по подкрепа на организационно развитие, консултиране на различни процеси и фасилитация на дейности са се възползвали множество организации – освен изброените по-долу, така също и такива като Асоциация Анимус, Български хелзински комитет, Национален младежки форум, Български център по нестопанско право, ЛевФем и други.
Социологическо изследване за нуждите и опита на родителите на хоспитализирани деца в България по поръчка на Фондация „Даная“, финансирано по проект „Сила и подкрепа за майката" в рамките на програма „Ценности” на Български фонд за жените. За доклада от изследването, обърнете се към Фондация „Даная“.
Процесна консултация за организационно развитие и промяна за КАЖИ („Кампании и активизъм за животните в индустрията“). В хода на половин година подкрепихме организацията да изследва блокажите и силните си страни и да начертае пътища за развитие в стратегически план.
“Семейна грижа: ръководство за здравни работници по работа с бежанци и мигранти” и съпътстваща брошура, възложени от Съвета на жените бежанки в България. Основавайки се на емпирично изследване и анализ на здравните потребности по проект “Здраве и права” финансиран от УНИЦЕФ, този наръчник и материали към него целят да подпомогнат работата на здравни работници с лица, търсещи международна закрила в България. На български и английски език. Можете да заявите материалите чрез СЖББ. 2021 г.
“Методология за мониторинг и оценка на политиките и практиките в България за домашно насилие и основано на пола насилие”, възложена от фондация “П.У.Л.С.” Това е първият всеобхватен систематичен опит да се измери рамката и работата на кристализиращата система срещу домашното насилие и насилието, основано на пола в България. Стремежът ни, както и с доклада по пилотното проучване, е да убедим в ползите заинтересованите страни, така че да се въведе на политическо ниво и внедри в практиката система за текущ мониторинг и периодична оценка на това поле. Можете да заявите публикацията на theoriongrid@gmail.com . 2021 г.
“Пилотно изследване, мониторинг и оценка на политиките и практиките в България за домашно насилие и основано на пола насилие”, възложено от фондация “П.У.Л.С.” През лятото на 2021 година Фондация "П.У.Л.С." и сдружение "Орион Грид" отвориха пространство, в което служители на общини, министерства, НПО, държавни институции, активни граждани, пострадали и техни близки да споделят мислите и опита си за политиките и практиките в страната ни по отношение на домашното насилие и насилието, основано на пола. Получени бяха 552 отговора на 7 въпросника, разпространени в рамките на 3 месеца. Обработени бяха над 1000 страници данни предимно на ниво “дескриптивна статистика”. Докладът е на български език. Можете да заявите доклада на theoriongrid@gmail.com. 2021 г.
*Представянето на методологията и резултатите от пилотирането може да гледате тук. Публикациите са направени в рамките на проект „Програма за превенция, рехабилитация и интеграция на хора, пострадали и извършители на домашно насилие, и сензитивиране на семейството и обществото по проблема“ който се реализира с договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ с рег. № 93-00-274/17.08.2021, сключен с Министерство на правосъдието.
Оценка на проект "SUPPORTS: Подкрепа на децата в деликатната фаза между юношеството и зрелостта при напускане на алтернативни домове за грижа", възложена от фондация "П.У.Л.С.", CESIS - Centro de Estudos para a Intervenção Social (Център за изследване на социалната интервенция, Португалия) и Defence for Children International, Италия. "Оценка" не означава да се похвали или да се отсъжда по какъвто и да е друг начин работата на даден колектив. Оценката е дестилиране на ценността на инициативата, дестилиране на вътрешната истина, която е била водеща за екипите, участващи в начинанието, независимо от това дали тя е била скрита и имлицитна, или изрична теория, заявена от самото начало. Доклад на български и английски език като тестер на този вид работа може да бъде заявен на theoriongrid@gmail.com. 2021 г.
Превод на "Завист и благодарност" и други трудове, възложен от Издателство "Колибри". Основополагащият за Британската школа в психоанализата и тавистокската традиция, т.нар. теория на обектните отношения труд на Мелани Клайн за пръв път излиза на български език с пълния набор статии. Съдържа статии от 1946 г. до смъртта на Клайн през 1960 г., както и две статии, публикувани посмъртно. 2023 г.